37 tydzień ciąży

Slider

37 tydzień ciąży

 

“W 37 tygodniu ciąży rozwój dzieci jest bardzo indywidualny. Niektóre maluszki są już w pełni gotowe do przyjścia na świat, inne potrzebują jeszcze 2-3 tygodni aby dojrzeć.  Nadnercza dziecka zaczynają wytwarzać kortyzon – hormon, który ma wpływ na pracę płuc. Teraz są one już w pełni przygotowane do oddychania. Meszek, który był na całym ciele praktycznie już zanikł.”eDziecko.pl

37 tydzień ciąży

 

Cześć Kochani! W sobotę rozpoczęłam ostatni, pełny tydzień ciąży. Ze względu na mój stan zdrowia, wspólnie z lekarzami podjęliśmy decyzję, że utrzymywanie mojego obecnego stanu byłoby zupełnie bez sensu. W poprzedni piątek po raz kolejny wylądowałam w szpitalu, a moja wizyta zakończyła się wymianą wewnętrznego cewnika DJ. To już trzecia wymiana w ciągu 4 miesięcy – gdzie z założenia jeden może być użytkowany nawet pół roku. Niestety ilość kamieni nerkowych produkowana przez mój organizm w ciąży jest bardzo nietypowa. Lekarze nie są w stanie stwierdzić skąd taka ilość oraz co jest tego przyczyną. Oprócz wymiany, musiałam przejść przez rozkruszanie kamieni, ponieważ tym razem były one nie tylko wewnątrz, ale i na zewnątrz drenu – co uniemożliwiło jego wyjęcie. Skończyłam kolejną dawkę antybiotyków i dalsze leczenie bez badań typu RTG nie przyniesie efektów.

Nie ukrywam, że sama mam już dosyć obecnego stanu i bardzo się cieszę, że udało się donosić ciąże do tego momentu. Bardzo zależało mi na tym, bo od samego początku grożono mi wcześniejszym rozwiązaniem. W czwartek mam ostatnią wizytę i na 99% w poniedziałek Melania będzie już z nami. Oczywiście, gdy tylko się czegoś dowiem, dam Wam znać.

 

37 tydzień ciąży

 

Z racji tego, że mój Luby cały tydzień był w delegacji, chcieliśmy ten weekend spędzić razem. Dokładnie 01.06 mieliśmy 5 rocznicę naszego związku, sama nie mogę w to uwierzyć! Za kilka dni będziemy rodzicami! Życzę każdemu z Was, żeby spotkał na swojej drodze osobę, z którą będzie rozumiał się bez słów. Miłość uskrzydla! Jestem strasznie ciekawa jak będzie wyglądać nasza córeczka… Będzie miała moje oczy, Twoje usta? Może odwrotnie?

 

37 tydzień ciąży

 

Nawet przyjemności w moim stanie trzeba sobie dozować, więc w piątek byliśmy na kolacji, wczoraj leniuchowaliśmy na tarasie, a dziś wybraliśmy się do parku południowego. Jeżeli jesteście fanami czworonogów, to właśnie w tym miejscu dzieje się najwięcej. Sami w przyszłości planujemy powiększyć rodzinkę o psiego przyjaciela, ale poważnie podchodzimy do takich decyzji i chcemy żeby nasza córeczka była troszkę starsza. Na razie bacznie obserwujemy… Każdy wie ile radości wywołuje taki szczeniak w domu 🙂

 

 

37 tydzień ciąży

 

W ostatnich dniach dokupiłam kilka brakujących rzeczy dla maleństwa. Brakowało mi dużego otulacza bambusowego, który posłuży jako kocyk w upalne dni, prześcieradła do gondoli, wkładki do wanienki i kilku mniejszych drobiazgów.

 

Wyprawka dla noworodka, więcej<TUTAJ>

 

Pisałam Wam w ostatnim poście odnośnie BABY SHOWER, że dziewczyny między innymi sprawiły mi monitor oddechu. Wczoraj zebrałam się w sobie, przeczytałam instrukcję, zamontowałam go i wykonałam test sprawności. Osobiście najbardziej obawiałam się fałszywych alarmów, które przyprawiały by mnie o niepotrzebny stres, ale czytając opinie w internecie przekonałam się. Dlatego bardzo serdecznie polecam Wam BABY SEANSE -> KLIK 

37 tydzień ciąży

 

Przypominam, że na moim INSTAGRAMIE organizujemy dla Was konkurs wraz z @pinkyplanet

wygrywają aż dwie osoby, a konkurs trwa do 06.06 – także spieszcie się! 

37 tydzień ciąży

Wyglądam jakbym połknęła arbuza, czyli wszystko się zgadza 😉 Nic tylko czekać na Melkę, trzymajcie za nas kciuki! Buziaki, Agness.

 

Znajdź mnie:
Facebook
Instagram
Snapchat

2 thoughts on “37 tydzień ciąży

  1. przepięknie wyglądasz
    szczęśliwego rozwiązania
    P.S. jak przeczytałam jak Wasza córeczka będzie mieć na imię to aż się usmiechnelam . Tak mi się podoba te imię że oboje doszliśmy do wniosku że jeżeli będziemy mieć w przyszłości córeczkę damy jej na imię Melania .
    Pozdrawiam i przesyłam buziaki

Leave a Reply

Your email address will not be published.