31 tydzień ciąży

Slider

31 tydzień ciąży

 

W 31 tygodniu ciąży dziecko waży już około 1,6 kg i z wyprostowanymi nóżkami mierzy nawet 40 do 45 cm! Ciało maluszka jest już w pełni uformowane, nadal najsłabiej rozwinięte są płuca. Ze względu na coraz mniejsza ilość miejsca w brzuszku ruchy dziecka przestają być tak gwałtowne, maluch przyjmuje tak zwaną pozycję płodową: jest skulone, jego nóżki i rączki są skrzyżowane. Sama możesz czuć się bardzo ciężko, proste czynności takie jak wstanie z kanapy, czy ugotowanie obiadu mogą być trudne do wykonania. Masz zapewne problemy z koncentracją i jesteś niezdarna, to zupełnie normalne! Ze względu na fakt, iż dziecko intensywnie gromadzi tkankę tłuszczową, również Ty będziesz przybierać około 0,5 kg tygodniowo. Jeżeli jeszcze nie byłaś na USG trzeciego trymestru – to pamiętaj, że powinno się ono odbyć pomiędzy 28 a 32 tygodniem ciąży. Możesz spokojnie brać się dopieszczanie <wyprawki>, to też dobry czas by zacząć prać i prasować rzeczy maluszka.

 

31 tydzień ciąży
fot. Natalens-studio

Ostatnie dni mijają mi szybko, choć przyznaje, że nie są zbyt zróżnicowane.  Ze względu na moje problemy z nerkami oraz bóle kręgosłupa nie pozwalam sobie na wiele. Z wielką chęcią wybrałabym się na basen, żeby ulżyć swoim plecom, ale niestety ze względu na cewnik – nie mogę. Skończyłam 7 dniową kurację antybiotykową i jutro jadę na kolejne badania, mam nadzieję, że leki pomogły. Cały poprzedni tydzień minął mi pod hasłem: statystyka, na szczęście dziś otrzymałam wyniki egzaminu, mam to z głowy i to w pierwszym terminie! Sama nie mogę w to uwierzyć. Marzy mi się kino i sushi (oczywiście grillowane), ale dopóki nie poczuję się lepiej, muszę odpuścić sobie takie przyjemności 😉

31 tydzień ciąży
fot. Natalens-studio

Dzięki Wam dziewczyny znalazłam sposób na męczącą mnie w nocy zgagę! Serdecznie polecam zaopatrzyć się w aptece w syrop Gaviscon. Obecnie dalej czytam opinię o elektrycznych nianiach, leżaczkach-bujaczkach i elektrycznych laktatorach. Pewnie dziś lub jutro podejmę decyzje i niedługo przygotuje dla Was post, w którym pokaże moje wybory 🙂 Nie mogę doczekać się przylotu mojej młodszej siostry – będzie u mnie przez cały tydzień, zaczynając od pierwszego maja. Szukamy naklejek na ściany do pokoju Melanii i bierzemy się za montowanie lampek i dodatków. Zastanawiam się też nad zamontowaniem półek na ścianach, bo boję się, że komoda nie pomieści wszystkich potrzebnych rzeczy. Chciałabym móc powiesić sukienki małej na wieszakach bez wstawiania kolejnej szafy. Jak Wy zorganizowałyście przestrzeń dla swoich pociech?

31 tydzień ciąży
fot. Natalens-studio

Jeżeli potrzebujecie chwili relaksu i niekoniecznie chcecie wydać pieniążki na spa, polecam zaopatrzyć się w peelingi do ciała i twarzy od MarkScrubZdecydowałam się na zapach cytrusowy i czekoladowy i nie umiem stwierdzić, który jest piękniejszy!

31 tydzień ciąży
peelingi MARKscrub

Specjalnie dla Was mam rabat na hasło: AGNESSGAL – 15% aktywny do końca czerwca. Polecam serdecznie!

Wysyłam pozytywną energię,  Agness.

 

Znajdź mnie:
Facebook
Instagram
Snapchat

Leave a Reply

Your email address will not be published.